Používame Nevyhnutné cookies pre správne fungovanie webovej stránky. Iné kategórie súborov cookie môžu byť použité na prispôsobenie vášho zážitku, na distribúciu personalizovaných obchodných ponúk alebo na vykonávanie analýz na optimalizáciu našej ponuky. Spôsob ukladania týchto údajov môžete zmeniť kliknutím na „Upraviť nastavenia“.
Produkty Menu
Navštívili ste: > Úvod >

Výťažok z bambusu

Výťažok z bambusu

Výťažok z bambusu

Bambus je vždyzelená, trváca rastlina, z ktorej existuje veľa rôznych druhov. Jeho hlavným miestom výskytu je východná a južná Ázia, no nájdeme ho aj v severovýchodnej Austrálii. V Európe sa objavil pred niekoľkými stovkami rokov a prispôsobil sa miernemu podnebiu a mrazom.


Na čo sa bambus používa?

Pre svoju dlhú, dutú, drevnatú stonku sa používa na výrobu nábytku a plotov, no dá sa použiť na minimálne 1500 rôznych spôsobov. Jeho vlákna a z nich extrahovaná celulóza sa využívajú aj v textilnom priemysle. Jeho čerstvé výhonky sa s obľubou používajú v ázijskej kuchyni. Bambusový extrakt sa používa v doplnkoch stravy najmä na podporu kardiovaskulárneho a nervového systému. Je obľúbenou zložkou kozmetiky pre svoje pozitívne účinky na pokožku a vlasy.

5 hlavných výhod bambusu na vlasy a pokožku hlavy

 1. Výťažok z bambusu je bohatý na aminokyseliny a bielkoviny, vďaka čomu sú vlasy odolnejšie a pružnejšie.
 2. Vitamíny, minerály a stopové prvky vyživujú a revitalizujú vlasy, čo znižuje ich lámavosť.
 3. Obsah vitamínu E pôsobí antioxidačne, čo má protizápalový účinok na pokožku hlavy.
 4. Vysoký obsah oxidu kremičitého sa stará o pokožku a odmasťuje ju. 
 5. Má silný hydratačný účinok a stimuluje rast vlasov.

Vedeli ste?

 • Bambus je druh trávy, ktorá kvitne iba každých 40-120 rokov. Nie je známe, čo spúšťa jeho periodické kvitnutie.
 • Bambus obrovský rastie extrémne rýchlo, až niekoľko metrov za deň. Dorastá do výšky okolo 30 metrov a v priemere má 25 cm.
 • Po vyrúbaní 18-metrového bambusu pestovaného na predaj trvá 59 dní, kým opäť vyrastie.
  /V porovnaní s našimi klasickými stromami, napr. dubu trvá 40-70 rokov, kým vyrastie do pôvodnej veľkosti./
 • Keďže je bambusová plantáž hustá, vyžaruje až o 35 % viac kyslíka a odstraňuje zo vzduchu štyrikrát viac oxidu uhličitého ako zalesnená oblasť.
 • Pretože bambus rastie rýchlo, je možné ho zbierať každých 3-5 rokov, zatiaľ čo v lesoch je možné ťažiť každých 10-20 rokov.
 • Bambus vynáša 25-krát viac ako lesy. Rezanie bambusu rastlinu nezabije, preto ju netreba znovu vysádzať, ale opäť vyrastie.
 • Hustá koreňová sústava bambusu viaže pôdu, čím zabraňuje erózii. 
 • Bambus je nenáročná rastlina, preto sa dá pestovať aj v pôde chudobnej na živiny, navyše nevyžaduje používanie hnojív ani pesticídov.
 • Na pestovanie nepotrebuje veľa vody a insekticídov.


 

Štítky priložené k obsahu: PRODUKTY TRENDY